Sipariş İptali

Sipariş Henüz Gönderilmediyse; Mesajlarım bölümünden mesaj göndererek veya [email protected] adresine mail atarak ya da Pazar günleri hariç sabah 10:00 akşam 18:00 saatleri arasında 0(224) 453 50 70 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri Servisimizi arayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Sipariş Kargoya teslim Edildiyse; Eğer faturanız kesilmiş ve siparişiniz kargoya verilmiş ise İptal işlemi yukarda belirtilen yöntemlerin birisi kullanılarak haber verildikten sonra ürünün faturası, kargo teslim belgesi ve ürünün kendisi Mix Müzik'e eksiksiz ve sağlam olarak teslim edildikten sonra gerçekleştirilir. Bu tür iptal işlemlerinde tüm kargo giderleri alıcıya aittir.
 

Ürün ve/veya ürünlerin iade işlemi

Almış olduğunuz ürünün ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan ve ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibarenyedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürün iade talebinizi Mesajlarım bölümünden, ürün fatura no'sunu ve ilgili sipariş numarınızı içeren bir mesajla bize bildirebilir ve daha sonra iade işlemi ile ilgili tüm adımları bu bölümden takip edebilirsiniz.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş ve benzer şekildeki ürünlerin iadesi Mix Müzik tarafından kabul edilmeyecektir. Bu nedenle ürün teslimi sırasında gerekli görüyorsanız kargo görevlisi önünde paketi açarak kontrol ediniz. Eğer bir sorun varsa (Eksik ürün, Hasarlı ürün gibi) lütfen kargo görevlisine durumu açık şekilde belirten tutanak tutturunuz. Aksi taktirde sipariş eksiksiz ve sorunsuz olarak teslim edilmiş sayılacak ve daha sonraki şikayetler dikkate alınmayacaktır.

Müşterinin ürün/ürünleri iade etmesi veya alışverişinden vazgeçmesi halinde, eğer iade edilen ürün/ürünler iade şartlarına uygunsa Mix Müzik’a ulaştığı andan itibaren 4 (Dört) gün içerisinde kargo bedeli ürün/ürünlerin bedelinden düşülerek geri kalan iade bedeli kadar tutar müşteriye iade edilir. Kredi kartına iade bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu süre üzerinde Mix Müzik’ın herhangi bir etkisi yoktur ve tamamen bankanın tasarrufundadır.

Mix Müzik, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve benzer durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. Bu tür hallerde ürünün Mix Müzik’e gelişi ve geri dönüşü sırasındaki tüm kargo ücretleri müşteriye aittir.

Havale iadeleri havalenin yapıldığı hesaba 4 iş günü içinde, kredi kartı iadeleri ise kartın ait olduğu banka hesabına 4 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili "İade Edildi" uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.


Hatırlatma; Teslimat sırasında tespit edilen hasarlı veya bozuk ürünlerin geri gönderimi sırasında teslimatı yapan kargo firması (anlaşmalı firma olduğu için) tercih edilmelidir. Başka kargo şirketleriyle gönderilen ürünlerin kargo ücretleri tamamen göndericiye aittir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR