Kawai KDP120R Gül Ağacı Dijital Piyano
Kawai KDP120R Gül Ağacı Dijital Piyano
Kawai KDP120R Gül Ağacı Dijital Piyano
Kawai KDP120R Gül Ağacı Dijital Piyano
Kawai KDP120R Gül Ağacı Dijital Piyano

Kawai KDP120 Dijital Piyano

Marka : KAWAI
Fiyat : ₺35.900,00(KDV Dahil)

DİJİTAL PİYANODA TÜM DÜNYA MARKALARI...

:

ÖNE ÇIKANLAR

Gerçekçi Dokunuş ve Hareket: Responsive Hammer Compact II Tuş Mekanizması

KDP120'nin Responsive Hammer Compact II Keyboard Action (RHCII) klavye mekanizması; dijital bir piyanonun, akustik bir Grand piyanonun ayırt edici dokunuşuna sahip olabilmeniz üzere geliştirildi. Oldukça beğenilen RH klavye mekanizması temel alınarak, yaysız teknolojisi ve dayanıklı yapısı ile pürüzsüz, doğal ve son derece klasik bir akustik piyano çalma deneyimine sahip olabilirsiniz.

Akustik Piyanolara Ait Tuş Ağırlıkları

Tıpkı akustik piyanolarda daha ağır bas çekiçleri ve daha hafif tiz çekiçleri kullandığı gibi, RHCII klavye mekanizmasında da çalma aralığına uygun, derecelendirilmiş farklı çekiç ağırlıkları kullanılmaktadır. Bu tür detaylar, seçici bir piyanistin bile taleplerini karşılamak için hassas tuşe kontrolünü korurken, ayrıca yüksek tuşeli pasajlarda da daha fazla istikrar sağlamaktadır.

Üçlü Sensörlü Tuş Algılama

Responsive Hammer Compact II teknolojisi ile geliştirilmiş klavye, geliştirilmiş gerçeklik için üçlü sensör sistemini kullanmaktadır.

Eklenmiş olan üçüncü sensör, aynı tuşa tekrar basıldığında tuş duyarlılığını artırıyor ve pek çok dijital piyanoda bulunan geleneksel iki sensörlü klavye işlemcisinin aksine; basılan tek bir notayı, bir önceki notayı kaybetmeden kademeli olarak "katmanlı" hale gelmesini sağlıyor.

Shigeru Kawai SK-EX Grand Piyano Sesleri

Shigeru Kawai SK-EX Konser Grand piyano, piyano sanatının gelişmesindeki bir sonraki adım olarak tasarlandı. 'Dünyanın önde gelen Japon piyanosu' olarak ün kazanan Grand piyanolar, konser salonları ve müzik kurumlarını onurlandırarak, olağanüstü netlik ve dinamik aralıkları ile evrensel müziği desteklemektedir.


Kawai'ye ait Responsive Hammer Compact II teknolojisi her tuşun kaldırılma hızını izlemektedir. Bu durum, karakteristik piyano seslerinin serbest bırakılmasını etkileyerek, staccato ve legato çalma arasında daha geniş bir ifade yelpazesi sunar.

SK-EX, profesyonel piyanistler tarafından sık sık Chopin, Tchaikovsky ve Rubenstein Uluslararası Piyano Yarışma’ları gibi prestijli etkinliklerde kullanılmak seçildi. Gerçekten muhteşem ses tonuyla ve olağanüstü duyarlı dokunuşuyla SK-EX, tek bir sözcükle ile eşsiz olarak tanımlanabilir.

Her Notada Doğru Karakter 88 Tuş Hassasiyeti

Piyano hissiyatını ve tonunu, olağanüstü SK-EX ve EX Konser Grand piyanolarının zengin etkileyici seslerinden alan KDP120, birinci sınıf bir akustik piyanonun 88 tuşunun da Harmonic Imagining teknolojisi ile titizlikle analiz edilip, özenle kaydedilerek, dijital notalara en doğru şekilde yansıtılmıştır. Dolayısıyla, her bir tuşun verdiği notayı doğru kılmak, bu büyüklükteki akustik piyanoların eşsiz harmonik karakterini de korur. Böylece, KDP120 ile performans sergileyen bir konser sanatçısının herhangi bir tuşa basarken duyurduğu ses, orijinal akustik kaynağın sadık bir temsilidir.

Harmonic Imaging (HI) Teknolojisi

İyi bir piyano çalarken klavyeye uygulanan basınç miktarı, sadece üretilen sese değil aynı zamanda her bir notanın eşsiz ton özelliğini de etkilemektedir. Bu nedenle, Kawai SK-EX Grand piyanonun gerçekçi bir akustik yansımasını oluşturabilmek için, her bir tuş tek tek kaydedilmekle kalmamakta, ayrıca çeşitli tuş hassasiyet noktalarında (en düşük-en yüksek) belirli aralıklarla da kaydedilmektedir.


KDP120'de, klavye ve tüm dinamik aralıklar boyunca düzgün ve doğru ton geçişleri sağlamak için; Kawai'nin tescilli harmonik görüntüleme ses teknolojisi Harmonic Imagining kullanarak, oldukça ayrıntılı bir akustik portre sunmaktadır.

Gerçekçi Reverb Efekti

KDP120'un güçlü dijital efekt motoru sayesinde bir resital odasının, canlı sahnenin veya konser salonunun akustik ortamını dijital piyanolara yansıtan, ek yansıtma efektleri ile piyanonun temel sesleri daha da geliştirilir ve performanslar mükemmel bir şekilde hayata geçirilmektedir.


Sonuç; nefes kesen gerçekçilik, özgünlük sağlayan zengin ve canlı piyano tonu!

Düşük Ses Seviyelerinde Dahi Mükemmel Sonuçlar Veren Gelişmiş Hoparlör Sistemi

KDP120'nin 40 watt gücündeki yüksek kalite hoparlörleri , orta ölçekli bir odayı müzikle doldurmaya yeter de artar bile.

Dahası; piyanonuzu düşük ses seviyelerinde kullanırken ​Kawai'nin yeni Low Volume Balance teknoloji devreye girer. Bu sayede düşük tuşeli çalımda bile bütün notalar tane tane, net bir şekilde duyulur.

Entegre Bluetooth® Bağlantısı

USB-MIDI ve standart MIDI konektörlerine ek olarak KDP120, entegre Bluetooth MIDI teknolojisine sahiptir ve dijital piyanonun, desteklenen akıllı cihazlarla kablosuz olarak iletişim kurmasına izin verir.

KDP120'yi telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarla eşleştirdikten sonra PianoRemote ve PiaBookPlayer uygulamalarını kullanarak cihazınızı kolayca kontrol edebilir, cihazın içindeki eğitim şarkılarının notalarını eş zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

PianoRemote Uygulaması

KDP120, Kawai'nin iOS ve çeşitli Android cihazlarla çalışan PianoRemote uygulamasıyla uyumludur. Bu uygulamayı kullanarak, piyanonuzun Bluetooth özelliği ile kablosuz şekilde akıllı cihazlara bağlanarak, son derece pratik bir şekilde piyanonuzun sesleri arasında geçiş yapabilir, tüm yapılandırma ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz.

PiaBookPlayer Uygulaması

KDP120 ayrıca Kawai'nin PiaBookPlayer uygulamasıyla da uyumludur. Bu uygulamanın içeriğinde bulunan 370'ten fazla eserin notalarını takip edebilirsiniz. Üstelik piyanonuzun orta pedalını kullanarak ellerinizi piyanodan çekmeden kolayca nota sayfalarını da çevirebilirsiniz.

Dahili Ders Fonksiyonu

KDP120'nin kullanışlı ders fonksiyon özelliği sayesinde piyano çalışmak isteyen kullanıcılar Czerny, Burgmüller ve Beyer etüd koleksiyonunu kullanarak, klasik piyano çalışmasına veya popüler Alfred Temel Piyano ders kitaplarından zamana dayanan standartları öğrenmesine olanak tanır.

Her etüde veya şarkının sağ ve sol bölümleri, zamanlamayı ve ritmi iyileştirmeye yardımcı olan yerleşik metronom ve ayarlanabilir tempo kontrolleri ile ayrı ayrı uygulanabilir.

Ek Sesler ve Çalma Modları

Gerçekçi akustik piyano seslerini tamamlayan KDP120 ayrıca dijital piyanolar, organlar, harpsichord, vibraphone ve telli çalgılar gibi ek enstrüman sesleri seçenekleri de sunar.

İkili çalma modu ile yaratıcılığı ortaya çıkaracak daha karmaşık bir ses elde edebilmek için akustik piyano sesi ile telli çalgılar gibi birbirinden farklı iki ses türünün birlikte çalınmasına izin verir.

Üstün Kulaklık Deneyimi

KDP120'nin Spatial Headphone Sound (SHS) teknolojisi, kulaklık ile dinlerken piyano sesinin derinliğini ve gerçekçiliğini arttırmaktadır. Piyano sesinin mekansal konumlandırılmasını ayarlayan üç farklı akustik ön ayarından birini seçebilir, bu sayede de uzun süreli çalımda işitsel yorgunluğunuzu azaltabilirsiniz.

Buna ek olarak, KDP120, optimize edilmiş bir dinleme deneyimi için çeşitli kulaklık türlerini (Açık, Yarı açık, Kapalı, Kulak İçi, Kanal vb.) seçmelerini de sağlamaktadır.

Grand Piyano Hissiyatlı Pedal Sistemi

Fiyat aralıkları göz önünde bulundurulduğunda KDP120'nin en gerçekçi dijital piyanardan biri olma özelliğini güçlendiren Kawai Grand Piyano Hissiyatlı Pedal Sistemi'dir. Bu benzersiz özellik, KDP120'nin akustik piyano benzeri özgünlüğünü daha da geliştirmek için bir Shigeru Kawai SK-EX model piyano pedallarının konumunu ve ağırlıklandırmasını kopyalayarak, yansıtmaktadır.

Kawai Dijital Piyano Kalitesine Olağanüstü Bir Giriş (Tabure + Kulaklık Hediye)

Kawai'nin dijital piyano serilerinden yeni KDP120'nin başlıca öne çıkan özellikleri arasında Responsive Hammer Compact II klavye aksiyonu, 88 tuşlu muhteşem Shigeru Kawai SK-EX Grand piyanoya ait örnek sesler, Bluetooth® ve USB bağlantısı ile PianoRemote ve PiaBookPlayer gibi uygulamalara erişim imkanı sayılabilir.

Genel Bakış

 

  • 3 sensörlü Responsive Hammer Compact II klavye
  • 88 tuş örnekleme Shigeru Kawai SK-EX konser piyanosu sesleri
  • 40 watt'lık güçlü hoparlör yapısı
  • Bluetooth® MIDI ve USB-MIDI bağlantıları
  • iOS ve Android cihazlar için PianoRemote ve PiaBookPlayer uygulamalarına bağlanabilme imkanı
  • Dahili Burgmüller, Czerny, Beyer ve Alfred eğitim şarkıları
  • Her tip kulaklıkta üstün performans veren ses teknolojisi
  • Gül ağacı, mat siyah ve mat beyaz renk seçenekleri

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR